Informace o nás

Družinové schůzky se konají každé pondělí (skauti 11 - 15 let) a středu (vlčata 6 - 11 let) od 16:30 do 19:00. Scházíme se na konečné tramvaje č. 4 na Borech a tam se i společně vracíme. Klubovna se nachází v areálu kluboven střediska Střela v Českém údolí. Na družinovkách hrajeme hry v klubovně i v okolí, učíme se skautskou praxi, občas něco vyrábíme.  Schází se nás okolo deseti pod dohledem dospělého vedoucího. Na přípravě programu se ale mohou podílet i mladší členové.

Výpravy pořádáme obvykle jednou měsíčně na celý víkend. Mezi naše oblíbené základny patří Radnice, Kornatický rybník, Merklín, Železná Ruda, Sušice, Karlovy Vary, Strakonice, a další místa. Na výpravách si v praxi procvičíme, co jsme se naučili na družinovkách, objevujeme různá zajímavá místa v okolí a zahrajeme si spoustu napínavých her. Cena výpravy se obvykle pohybuje okolo 300–500 Kč.

Tábor se koná v nádherné krajině Českého lesa nedaleko Bělé nad Radbuzou. Táboříme ve stanech s podsadou, sami si vaříme, zhotovujeme veškeré táborové stavby. Náš tábor je opravdovou robinzonádou, jakou na běžném táboře v chatkách a s placenými kuchařkami děti nezažijí. Výhodou je také to, že se všichni známe z akcí konaných v průběhu roku. Snažíme se z kluků utvořit partu opravdových kamarádů a poskytnout jim smysluplnou náplň volného času. Cena 16 denního tábora je 3.000 Kč.

Roční poplatek činí 1500 Kč a zahrnuje i předplatné zajímavého skautského časopisu pro příslušnou věkovou kategorii (vychází 5x ročně).

Vůdcem oddílu je Petr Doležel – Jety, širší tým tvoří zejména David Koura – Dodýš, Marek Fiala – Bobr, Jan Zikmund - Lišák, Jan Bláha – Bill, Lenka Ferusová – Skříťa, Adam Šimek - Iky a Marek Chaloupka - Mário. Kontakty na nás naleznete v záložce "Náš tým".