Vánoční dobrodružství - Kramolín | 16. - 18. 12. 2017

16.12.2016 00:00

Účast: Bobr, Mário, Albert, Hombré, Myšpulín, Rychlonožka, Ať, Žvejka, Krtek, Vozembouch

 

Sraz byl v pátek v odpoledních hodinách na hlavním vlakovém nádraží, kam ovšem nedorazil Bobr. Přistoupil k nám až ve Spáleném poříčí, jelikož si doma zapomněl kabel k mobilu. Tuto nezbytnou pomůcku měl ovšem celou dobu sbalenou v batohu J. Z vlaku jsme přestoupili na autobus, který nás zanedlouho dovezl do cílové stanice – Kramolína.

Ubytováni jsme byli v cihlovém, velmi chladném domku (po vytopení pomocí kamen a přímotopů teplota v místnosti cca 15 °C), se suchým záchodem a velkou zahradou se stodolou. Přičemž zapojení 2 elektrických přímotopů v místnosti, kde jsme trávili nejvíce času, znamenalo neustálé nahazování starých keramických pojistek, které se nacházely před vchodem do budovy. Když jsme potřebovali pustit vodu, museli jsme zapnout čerpadlo, takže zimní výprava jak se patří J.

V pátek jsme si rychle vybalili, stihli jsme i prohlídku stodoly, místní zahrady a ve společenské místnosti jsme si zahráli deskové hry. V týmech jsme si zahráli také pantomimu, kde někteří prokázali herecký talent. Aby nám v noci nebyla zima, zatopili jsme si v krbu a po náročném dni jsme u plápolajícího ohně brzy všichni usnuli.

Po sobotní snídani (buchty s čajem) jsme podnikli výlet do okolí. Během cesty jsme si zahráli hru se zakázanými slovy, bombu, potopu a také jsme narazili na skálu, u které jsme si zahráli hru Maják. V průběhu výletu jsme sbírali přírodniny, ze kterých jsme později vyráběli lesní postavičky, dle vlastní fantazie. Po návratu jsme si dali výborné rizoto s uzeným masem a sýrem, po kterém se rychle slehla zem. Při odpoledním volnu jsme rozdělili kluky na 2 týmy a každý z nich vyráběl lesní postavičku nebo zvíře z přírodnin, které jsme nasbírali dopoledne. Večer jsme si zahráli hru UPÍR, při které jeden z členů představoval upíra, mlaskal a po určité chvilce musel hledat ostatní na rozlehlé zahradě. Když se někoho dotknul, dotyčný se stal také upírem a pomáhal hledat ostatní. I přes velkou zimu se hra velmi líbila a zahráli jsme si několik kol.

Ve středu vesničky Kramolín byl umístěn rozsvícený vánoční stromeček, ke kterému jsme po konci hry přinesli přírodní výrobky z odpoledního tvoření. Poté jsme si dali gulášovou polévku, chvilku si povídali, zahráli karty a zalezli jsme do spacáků.

V neděli jsme měli k snídani vánočku s máslem a jamem. Dopoledne jsme se vydali na místní hřiště, kde jsme si zahráli fotbal, roboty a stříhanou, kde nám první kolo trvalo přes 20 minut! Poté jsme se vydali zpět do chalupy, kde jsme si k obědu dali párky s kaší. Po úklidu pokojů a kuchyně začalo venku sněžit, tak jsme si zahráli ještě rychle „schovku“ a vyrazili jsme svižnou chůzí na vlak.

Výprava byla povedená a i přes polní podmínky jsme si víkend díky krásné zimní přírodě pořádně užili.

Zapsal: Mário

—————

Zpět