Střediskové výpravy a brigáda | 29. 4. - 1. 5. 2016

29.04.2016 00:00

Docházka: Jety, Albert, Pumba, Hombré, Ať, Rychlonožka, Vozi, Myšpulín

 

Skauti ze střediska Střela měli od pátku do soboty střediskovou výpravu v Hradišti. Sešli jsme se na konečné jedničky a šli společně do Hradiště. Cestou jsme hráli různé hádací hry, museli jsme se domluvit na odpovědi a odhlasovat si ji, což byl v téměř 40 lidech docela problém. Účastnily se totiž téměř všechny oddíly našeho střediska. Po příchodu do Hradiště jsme hráli seznamovací hry. V tělocvičně pak probíhal trojboj - v šestičlenných týmech jsme vystřídali stanoviště fotbal, ping-pong a pantomima.

V sobotu ráno se dohrával trojboj a potom jsme se vraceli delší cestou kolem řeky na Slovany. U lávky přes Úhlavu nedaleko kluboven střediska Jožky Knappa jsme si udělali společný oheň a opekli si buřty. Mezitím jsme soutěžili v různých disciplínách jako běh, žabáky nebo trakaře.

Poté jsme již jen my - členové Zelené střely (Albert, Pumba, Hombré) - odešli do naší klubovny. Tam přijel Dodýš, nechal nás chvilku vydechnout a pak nás zaměstnal úklidem půdy.

Kolem půl šesté dorazil Jety s vlčaty (Ať, Rychlonožka) a Dodýš odjel. Vlčata si svou jednodenní výpravu na Krkavec také užila – například si vyráběla hůl a hrála na vandrovníky. Na tábořišti je pak zastihli čarodějové a čarodějky, jejichž úkoly museli plnit (např. chůze se zavázanýma nohama).

V klubovně všichni společně pokračovali v úklidu a večer si četli detektivky. Přišli nás posílit ještě Vozi s Myšpulínem.

Nedělní program byla návštěva kina a zhlédnutí nové Knihy džunglí, což je pro skauty a zejména vlčata moc důležitá kniha, okolo níž se točí celá vlčácká symbolika.

—————

Zpět