Močálem za Morlou - Cheb | 26. - 28. 2. 2016

26.02.2016 00:00

Docházka: Jety, Fredý, Pawlee, Albert, Ať, Vozi, Krtek, Hombré, Myšpulín, Rychlonožka, Mafián

 

Výprava do Chebu se uskutečnila poslední únorový víkend roku 2016, i když počasí sedělo spíš na sychravý listopad, než na bílý zimní únor. Na nádraží se kluci sešli v celkovém počtu deseti účastníků a to Jety, Fredy, Ať, Marián, Krtek, Hombre, Albert, Vozi, Myšulín a Rychlonožka. Já jsem za klukama dorazila o pár hodin déle rovnou do Chebu.

Abychom přes víkend neumřeli hlady, tak páteční program byl vcelku jasný – nákup. Několik vlčat si vyprázdnilo batohy a všichni vyrazili společně do nedalekého nákupní centra a jak je zvykem, po návratu jsme toho už moc nestihli. Jen vybalit, navečeřet se a jít spát. Aby se vlčátkům v noci zdály hezké sny a dobře se jim usínalo, pustil Jety na dobrou noc audio pohádky Spejbla a Hurvínka.

V sobotu jsme si moc nepřispali, protože jsme chvátali na vlak, který nás po deseti minutách jízdy zavezl do nedaleké vesnice Nový Drahov. Zde jsme chtěli navštívit především přírodní geopark SOOS a dále pak jedno muzeum. Muzeum bylo bohužel zavřené, ale vůbec to nevadilo, SOOS zážitek dokonale vynahradil. Přírodní geopark SOOS je unikátní přírodní rezervací, kde jsme viděli bublající bahno, močály, ochutnávali jsme přírodní minerální vody a užili si procházku po dřevěných cestičkách uprostřed nedotčené přírody. Z Nového Drahova jsme se vydali na delší procházku do Františkových Lázní. Cesta byla trochu nudná, protože velká část se nedala absolvovat jinak než po silnici. Nudu jsme zaháněli hraním několika sportovních her, ať už na místě nebo v průběhu cesty. Františkovy Lázně byly v sobotu odpoledne dost vylidněné, až na kolonádě jsme potkali nějaké turisty. Samozřejmě jsme ochutnali několik lázeňských oplatek a místních pramenů. Ani tahle výprava se neobešla bez úrazu - Myšpulín si před jedním z pramenišť rozsekl hlavu o informační ceduli, jeho zakrvácený hlava sice vyděsila místní starší dámy, ale Myšpulín to nesl statečně a tak jsme mohli pokračovat dále po zdejších naučných stezkách skrz městský park k nedalekému rybníku Amerika. Tento rybník je svojí rozlohou poměrně veliký a na jeho břehu se nachází různé naučné stezky a také minizoo. U Ameriky jsme pochopili, proč je město tak prázdné, vypadalo to, že se všichni obyvatelé nahrnuli do městského parku. Není divu, bylo to snad jediných pár hezkých hodin během celého víkendu. Z Františkových Lázní jsme se vydali už zpět do Chebu a rovnou do klubovny. Večer jsme si zahráli ještě pár her, koukli jsme na Hotel Transylvania a šli spát.

V neděli byl na programu výlet na nedalekou rozhlednu pojmenovanou po říšském kancléřovi Otto von Bismarckovi. Cesta na rozhlednu byla pro některé dost bolavá, byla totiž celá do kopce, ostatně jak už to u rozhleden bývá. Bohužel odměnou tentokrát nebyl výhled do širokého dalekého kraje, neboť rozhledna je v těchto měsících pro veřejnost uzavřena. Na této výpravě bylo bohužel těch uzavřený památek víc :-/. Asi díky vyšší poloze byl okolo rozhledny jediný sníh, který jsme za tento víkend potkali. Kluci toho hned využili a dali si pořádnou koulovačku. Z rozhledny už jsme spěchali zpátky do klubovny uklidit a zabalit, abychom stihli ještě navštívit Chebský hrad. Ten byl pro změnu také uzavřený, ale vlčatům to moc nevadilo, protože čas, který měla strávit prohlídkou hradu, strávila na parádním hřišti. Po krátké procházce centrem města náš už čekal pouze odjezd domů a vítání s rodiči po celém víkendu stráveném v Chebu.

 

Zapsala: Pawlee

—————

Zpět